PODZIĘKOWANIE

Panu Krystianowi Śladewskiemu składamy podziękowania za podarowanie dla dzieci z punktu przedszkolnego atrakcyjnych zabawek, które wzbogaciły naszą bazę i uatrakcyjniły organizowane zabawy naszych przedszkolaków.

Dziękujemy za wielkie serce.

20170321_101914(1)-1

A oto zdjęcia z niektórych zabaw dzieci w przedszkolu.

W dniu 23.02.2017 roku w Punkcie przedszkolnym „maluchy” obchodziły Tłusty Czwartek.

W dniu 17 lutego 2017 roku w przedszkolu odbył się bal karnawałowy dla „maluchów” i oddziału przedszkolnego. Dzieci przyszły przebrane w piękne kostiumy postaci bajkowych. W radosnych nastrojach dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno ruchowych a także korzystały z bufetu zaopatrzonego w słodycze i napoje.. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale.

20170217_104532

SALA ZABAW

MIKOŁAJ

W dniu 17. 10.2016 r. w Punkcie Przedszkolnym miało miejsce Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci poznały historię pochodzenia ziemniaka i jego budowy oraz to, że jest warzywem. Następnie odbyły się zabawy sportowe dzieci z użyciem  ziemniaków. Ponadto dzieci  na zajęciach plastycznych tworzyły z ziemniaków i innych warzyw warzywne cudaki. Na koniec dzieci wzięły udział w degustacji potraw  z ziemniaków.

Przedszkolaki wraz z uczniami klas młodszych odbyły 18.06.2016 r. wycieczkę do Lubina, gdzie zwiedziliśmy Park Wrocławski, który jest parkiem rozrywki. Pracownik parku oprowadził nas po nim. Zwiedziliśmy mini zoo, park dinozaurów i na koniec byliśmy na placu zabaw, tam dzieci miały dużo atrakcji. Na koniec poszliśmy do McDonald’s, gdzie mogły dzieci posilić się. Zmęczone ale radosne wróciły do domu.

Dzień Dziecka był radosnym dniem dla naszych dzieci, które jak widać na zdjęciach radośnie bawiły się wspólnie przy zabawach muzyczno- ruchowych. Poczęstunek również dzieciom bardzo smakował do czego przyczynił się sołtys Jędrzychowic sponsorując lody i napoje, a także mama Gabrysia i Franka z której inicjatywy dzieci otrzymały przepyszne pączki. Ogromną radość wywołały prezenty za sponsorowane przez Radę Rodziców. Dzień Dziecka przepełniony był zabawą, śmiechem i pozytywną energią i przede wszystkim szczęściem, które malowało się na buźkach naszych przedszkolaczków.

W dniu 30.05.2016 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w przedszkolu z okazji Dnia Matki i Ojca. Dzieci zaprezentowały rodzicom program artystyczny, później odbyły się wspólnie z udziałem dzieci i rodziców konkursy i zabawy. Czas minął w miłej i radosnej atmosferze.

thumb (1) thumb (2) thumb (3)

Wycieczka przedszkolna do Wschowy.

W dniu 18 maja 2016 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego i  uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach wzięli udział w wycieczce do Wschowy.

Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa. Wrażenie na dzieciach zrobił dziecięcy oddział biblioteki. Przedszkolaki mogły swobodnie usiąść na dywanie podczas gdy pani bibliotekarka Ela opowiedziała dzieciom o sposobie korzystania z usług biblioteki, pokazała bogaty księgozbiór bajek. Dzieci również mogły bawić się na tablicy interaktywnej  umieszczonej na podłodze. Celem wizyty w bibliotece było zachęcenie dzieci do czytelnictwa.

Następnie przedszkolaki udały się do Muzeum Ziemi Wschowskiej na zajęcia muzealne. Dzieci dowiedziały się o dawnych dziejach Wschowy, zobaczyły plan starego miasta i  wzięły udział w zajęciach plastycznych, na których wykonały widokówki miasta według własnej inwencji. Na koniec pobytu w Muzeum dzieci zostały oprowadzone po salach z eksponatami. Celem wizyty w Muzeum było zachęcenie dzieci do poznania historii najbliższej okolicy, w ramach bloku tematycznego „Moja mała ojczyzna”.

Wycieczka przedszkolna miała charakter edukacyjny i została zorganizowana przez panie: Elżbietę Kominowską i Marię Śladewską.

WALENTYNKI

thumb