KAŻDY MOŻE POMAGAĆ INNYM

Szkoła Podstawowa w Jędrzychowicach, w odpowiedzi na zaproszenie Sióstr Salezjanek ze Wschowy, wzięła udział w koncercie charytatywnym na rzecz misji salezjańskich na Kubie.

W pierwszą majową sobotę, mimo niepewnej pogody, wystąpiliśmy z krótkim programem artystycznym. Konrad Kurosz wyrecytował wiersz księdza Jana Twardowskiego pt. „Święty Franciszku z Asyżu…”, uczniowie klasy II zaśpiewali piosenkę pt. „Gdy na morzu wielka burza”, a Koło Młodego Ekologa zachęcało do ochrony środowiska w wierszu „Naturalne troski”. Cały występ zakończyła pieśń „Maryjo, śliczna pani”, którą gościnnie zagrał dla nas na saksofonie (wielki sympatyk naszej szkoły J), Michał Ciesielski.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie:

Zuzia Ceran, Bartek Grab, Konrad Kurosz, Zuzia Szpatowicz, Amelka Piwowar, Gracjan Jeziorek, Oliwer Piwowar, Emilka Kudyba, Miłosz Lorenc-Antkowiak,

oraz nauczyciele: Pani Dyrektor, pani Żaneta i pani Lucyna.

Wszyscy młodzi wykonawcy otrzymali dyplomy, upominki, słodycze i globus dla szkoły!

Cieszymy się, że przy dużym zaangażowaniu rodziców, udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym. Jesteśmy dumni, że możemy mieć swój udział w pomocy dzieciom w odległej Kubie. Była to dla nas prawdziwa lekcja życzliwości i nauczyliśmy się, że można dzielić się sobą z innymi.

Lucyna Leisner-Ciesielska

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).