Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja 2016 r. odbyła się  XIII edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem było podkreślanie  roli  czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zatytułowanym  „ Biblioteka – wybieram”.  Celem konkursu było kształtowanie postawy twórczej wobec siebie i świata, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, możliwość zaprezentowania i popularyzowanie własnej twórczości a także utrwalanie wizerunku biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom.

W kategoriach klas I-III zwyciężyli:

I miejsce – klasa III

II miejsce – klasa I

III miejsce – Julia Kmiecik, Milena Janicka z klasy II

Wyróżnienia: Paweł Papaj, Maja Lorenc z klasy II

Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Patrycja Antkowiak – klasa V

II miejsce – Wiktoria Maksymowicz– klasa IV

III miejsce – Nikola Żylewicz – klasa IV, Honorata Helbig – klasa V

Wyróżnienie: Amelia Szpatowicz

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym. Dziękujemy za zaangażowanie oraz zapraszamy do udziału w następnych konkursach!