SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

W naszej szkole mieliśmy przyjemność spotkania z wyjątkowym człowiekieM. Był nim leśniczy z Nadleśnictwa Włoszakowice-Marek Wąsowicz. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się między innymi jak powinniśmy się zachować na wycieczce w lesie, dlaczego nie można głaskać zwierząt leśnych, co zrobić, gdy na swojej drodze spotkamy dzika. Pan Marek udzielił również krótkiego wywiadu naszej reportece Amelii Szpatowicz. Na zakończenie spotkania czekała na wszystkich miła niespodzianka. Pan leśniczy przeczytał wszystkim bajki o zwerzętach i ogłosił konkurs z nagrodami dla uczniów- opisać i namalować szkodnika, który jest sprawcą choroby kasztanowców.

O tym, że spotkanie było wyjątkowe mogą znaczyć liczne pytania uczniów, a także ogromna frekwencja w konkursie.

Marta Krawczyk