„Sprzątania świata”

W ostatni czwartek  października  odbyła się w naszej szkole akcja „Sprzątania świata” pod hasłem NASZA ZIEMIA- NASZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Mimo, że sprzątanie odbywało się po lekcjach do udziału, ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, przystąpiło 31 osób. Radość nasza była tym większa, że dołączył do nas absolwent naszej szkoły – Kacper Andrzejewski.

Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane, wyposażone w rękawiczki oraz worki, ruszyły do pracy na wyznaczonym terenie. Dzięki słonecznej pogodzie rejon Jędrzychowic i Kowalewa został solidnie uprzątnięty. Najwięcej śmieci, aż osiem worków, zebrała grupa z klas IV,V i VI, którą wsparli dwaj uczniowie
z klasy I – Oliwer i Tymek z tatą.

Wśród śmieci były: butelki, słoiki, puszki aluminiowe, ubrania, kołpaki samochodowe, opakowania po słodyczach oraz…pieniądze!!!

Po pracy wszyscy spotkaliśmy się na sali w Kowalewie, gdzie na każdego czekał hot-dog i gorąca herbata. W miłej atmosferze prowadziliśmy rozmowy
i planowaliśmy następne działania ekologiczne.

Czynny udział w akcji uświadomił nam, że należy dbać o swoje środowisko
i o czystość otoczenia.

Pani Wandzie  Piwowar oraz pani Magdzie Kudyba dziękujemy za gościnność, przygotowanie posiłku i uśmiech!

Dziękuję za Waszą obecność!

Lucyna Leisner-Ciesielska