STRAŻACY W SZKOLE

Dnia 29. listopada 2016r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, na którym zaprezentowano profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego.

Uczniowie klasy I i II zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji, zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego, kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego.

Po prezentacji dzieci chętnie ćwiczyły wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości. Każdy mógł samodzielnie wykorzystać zdobytą wiedzę.

Na koniec szkolenia wszyscy uczestnicy, którzy byli wyjątkowo uważnymi słuchaczami, otrzymali breloczki odblaskowe.

Dziękujemy Komendantowi PSP we Wschowie za możliwość przeprowadzenia takiego szkolenia dla naszych uczniów. Wiedza, którą zdobyliśmy jest niezwykle cenna i nierzadko może przyczynić się do uratowania komuś życia.

Lucyna Leisner-Ciesielska