WIELKI KONCERT PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ IM. KAROLA KURPIŃSKIEGO WE WSCHOWIE

24. maja 2017r. w środę, w samo południe, zrobiło się w naszej szkole bardzo głośno i elegancko. Tego dnia, z przygotowanym koncertem wystąpili dla nas uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie.

Program artystyczny był bardzo bogaty i pokazywał różnorodność gatunków muzycznych. Mogliśmy zobaczyć i oczywiście usłyszeć wiele różnych instrumentów. Każdy brzmiał inaczej i każdemu podobało się coś innego.

Zaprezentowali nam się uczniowie najmłodsi, których prawie nie było widać zza instrumentu, oraz artyści już dorośli, absolwenci, którzy nadal grają w szkole.

Było nam bardzo miło, że na naszą uroczystość przyjęli zaproszenie goście: Pani Burmistrz Elżbieta Rahnefeld, rodzice oraz dziadkowie.

Dziękujemy Pani Dyrektor Krystynie Turowskiej, która mimo napiętego planu znalazła czas na zaprezentowanie młodych artystów i ich mistrzów.

Dziękujemy również sponsorom, radnym naszej gminy, panu Leszkowi Szymańskiemu i panu Waldemarowi Ciesielskiemu za ufundowanie naszym dzieciom prawdziwego koncertu muzycznego i słodkiej niespodzianki dla gości.

Pani Dyrektor Dorota Jagoda, witając gości zapewniła, że uczniowie naszej szkoły kochają muzykę i są bardzo muzykalni. Głównie za sprawą swoich talentów, ale też dzięki nauczycielowi muzyki, panu Łukaszowi. Wierzymy, że wielkie przeżycie wkrótce zaowocuje i wśród uczniów szkoły muzycznej znajdą się nasi koledzy, którzy są w trakcie egzaminów wstępnych.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów na wielkich scenach!