„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Maja Suleja i Mikołaj Olszewski

Wyróżnieni w konkursie plastyczno-historycznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” organizowanym przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.

Na konkurs zgłoszono 970 prac z 35 szkół!  Było bardzo uroczyście i patriotycznie. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie wypełniła się prawie w całości. Jest nam szczególnie miło, że wśród wyróżnionych byli uczniowie naszej szkoły: maja Suleja z klasy II i Mikołaj Olszewski z klasy I.

Na uroczystej gali pojawiło się mnóstwo zacnych gości. Na wręczenie nagród zostali zaproszeni wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, Pani dyrektor.

W uroczystościach wzięła udział Pani Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa  Elżbieta Rahnefeld. Władze miasta Głogowa reprezentowała Pani wice Prezydent Bożena Kowalczykowska. Były władze IPN, Kurator Dolnośląski Pan Roman Kowalczyk. Ponadto Dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego ppłk Grzegorz Wincek oraz wielu zacnych gości z Głogowa i okolic.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom! Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.