11 listopada – Dzień Niepodległości

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane  z odzyskaniem  w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. Z tej okazji 10 listopada odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Młodzi artyści w krótkich scenkach, ukazali dzieje naszego narodu, począwszy od powstania pierwszej stolicy – Gniezna, aż po rozbiory i utratę przez Polskę niepodległości. Posługując się pięknymi wierszami, słowami o ojczyźnie i historycznych zdarzeniach, przedstawili trudną drogę do jej odzyskania. Ważne momenty w dziejach Polski podkreślili swoim występem uczniowie biorący udział w przedstawieniu.  „Pierwsza Brygada” , „Piechota”, w tym dniu brzmiały szczególnie uroczyście. Po zakończeniu przedstawienia sztandar szkoły został wyprowadzony. Dyrektor szkoły podziękował artystom za występ, a widowni – za udział w akademii. Widzowie nagrodzili brawami występujących, a następnie wszyscy wrócili do domu.

DSC_0119 DSC_0134 DSC_0149 DSC_0151 DSC_0160 DSC_0161 DSC_0176 DSC_0183 DSC_0188