KWIETNIOWE KONKURSY

Konkurs poetycki „Wielkanoc”

4 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu poetycko-plastycznego dla klas I – VI pt. „Wielkanoc”. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności redagowania tekstów poetyckich oraz rozwijanie wyobraźni. Wszyscy uczestnicy przygotowali ciekawe i interesujące wiersze o tematyce wiosennej i świątecznej. Wśród uczniów wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce: Agata Borowska  z kl.III

II miejsce: Daria Mikołajczyk z kl.V

III miejsce: Aleksandra Owsianna z kl.II

Wyróżnienie przyznano Honoracie Helbig z kl.V

„ W krainie baśni Andersena”

W dniu 11.04.2016 w naszej szkole w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zorganizowano  Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „ W krainie baśni Andersena”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas II-III, którzy na co dzień czytają baśnie najbardziej znanego baśniopisarza. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Hansa Christiana Andersena, kojarzenie autora z tytułem baśni, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Do konkursu zgłosiło się 8 uczniów z klas II i III. Najlepiej wypadła Aleksandra Owsianna z kl.II która okazała się bezkonkurencyjna. O dalszych lokatach decydował nawet 1 punkt. Drugie miejsce zajęła: Agata Borowska z kl.III IIIb, a trzecie – Tobiasz Skrzypczak  z kl.III  Wyróżnienia przypadły  Julii Kmiecik z kl.II, Mai Antoniuk z kl. III oraz Paulinie Judzie z kl.III.

Lubuski Konkurs Recytatorski

15 kwietnia w Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego dla reprezentantów szkół podstawowych i  gimnazjów.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości rodzimych , rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie uczniów poezją.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie: Aleksandra Owsianna, Agata Borowska, Tobiasz Skrzypczak, Amelia Szpatowicz, Wiktoria Maksymowicz oraz Jakub Ciesielski.

Jury przyznało wyróżnienie Agacie Borowskiej z kl.III

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

„Wierszyki łamiące języki”

18 kwietnia w szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III zatytułowany „ Wierszyki łamiące języki”.

W rywalizacji brało udział sześcioro uczniów. Większość uczestników recytowała wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek. Celem potyczek językowych było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego a także rozwijanie umiejętności językowych. Po zakończeniu rywalizacji uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. I miejsce w konkursie zdobył uczeń klasy III – Amadeusz Skrzypczak, tuż za nim uplasowała się Aleksandra Owsianna z klasy II, a III miejsce zajął Tobiasz Skrzypczak z klasy III. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!