“SPOTKANIE Z CIEKAWYMI LUDŹMI”- WOLONTARIUSZ

W naszej szkole w dalszym ciągu odbywa się cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Dzisiaj odwiedziła nas pani Małgorzata Karłyk- absolwentka naszej szkoły. Studiując w Poznaniu związała się ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia, w której pracuje bardzo aktywnie jako wolontariuszka. Przez trzy miesiące przebywała na misjach w Brazylii, gdzie posługiwała wśród najuboższych. Bardzo ciekawie opowiedziała nam o życiu dzieci z ubogich rodzin mieszkających w fawelach(slumsach) w Brazylii. Pokazała zdjęcia przedstawiające ich domy, warunki w jakich żyją. Mówiła o trudnej i bezinteresownej pracy wolontariusza, zachęcała  nas do okazywania serc ludziom potrzebującym.

Za spotkanie, poświęcony czas i ciekawą relację z pobytu na misjach serdecznie dziękujemy.