Dbam o ząbki.

Realizując projekt „Dzieciństwo bez próchnicy” dzieci wiedzą i pamiętają o potrzebie myciu zębów. Po śniadanku odwiedzają łazienkę i starannie myją swoje ząbki.

Warsztaty dla rodziców i dzieci.

W dniu 28.02.2017 roku w sali Punktu przedszkolnego odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”.

Zaproszonym gościem była asystentka stomatologa pani Aleksandra Klauza, która przygotowała prezentacje multimedialną na temat „Jak dbać o mleczne zęby”. Na koniec spotkania asystentka p. Ola Klauza obdarowała dzieci skromnymi upominkami w postaci pasty do zębów i naklejek.

Projekt „Dzieciństwo bez próchnicy”.

Projekt jest realizowany wśród najmłodszych dzieci przedszkolnych

3 – 5 letnich.

Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości  występowania  próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.

Cele bezpośrednie Projektu to:

1. poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat
  2. wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej dzieci przedszkolnych.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej i Ministerstwo Zdrowia.

Przystępując do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” wzięłam udział w szkoleniu pod nazwą „Edukacja prozdrowotna rodziców i dzieci jako metoda przeciwdziałania chorobom jamy ustnej” zorganizowanym przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie w dniu 24.09.2016 roku w Zielonej Górze.

Korzystając z przygotowanych w ramach projektu materiałów edukacyjnych i promocyjnych, rozpowszechnienie ulotek, maskotek, pakietów edukacyjnych,przeprowadzone będą zajęcia według opracowanego scenariusza. W edukowaniu dzieci pomoże Królik Pampiś – maskotka projektu, który wprowadza najmłodszych w świat zdrowych zębów. Te zajęcia pomogą dzieciom  przyswoić podstawowe informacje o dbaniu o jamę ustną oraz sprawią, że mycie zębów będzie dla nich zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Ponadto w najbliższym czasie będzie przeprowadzone spotkanie rodziców z asystentką stomatologa, celem tego spotkania jest zwiększenie świadomości rodziców w zakresie niebezpieczeństwa, z jakim wiąże się nieodpowiednia higiena jamy ustnej naszych dzieci.