„Opowieści z teczki Profesora Książeczki”

W piątek 26 kwietnia nasza szkole odwiedzili wyjątkowi goście, aktorzy z Krakowa którzy zgromadzili nas by przedstawić nam przedstawienie „Opowieści z teczki Profesora Książeczki”. Młodzi widzowie zapoznali się z szalonym Profesorem Książeczką, który wprowadza ich w świat wyobraźni. Sam Profesor wszystko zapisuje swoim magicznym kolorowym piórem i chowa wszystko do swej teczki. Każda myśl przerodziła się w spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem oraz Misiem Chrapcio. Profesor Książeczka nie miał pojęcia, że bajki ukryte w jego teczce, mogłyby trafić do wydawnictwa, później na regały wielu bibliotek, a następnie do domów wszystkich dzieci. Gdyby nie mali widzowie, którzy opowiedzieli o takim miejscu jak biblioteka,Profesor zrozumiał wreszcie, że może jeszcze stać się znanym pisarzem. Jak wyglądałby świat, w którym biblioteki nie istnieją? Z pewnością byłby bardziej ubogi.