ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Jest na mapie mała kropka, ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz. Jakie ciekawie i wesoło w moim świecie naokoło.Na podwórku trzy kałuże, położyły się przy murze, trzepak bardzo dziś kaprysi – duży dywan na nim wisi. Słońce z cieniem gra tu w berka, pan kominiarz z dachu zerka, teraz chyba każdy przyzna, że jest piękna ma Ojczyzna!”

10 listopada Uczniowie w sposób szczególny uczcili 99.rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Tegoroczne obchody były szczególnie radosne, bo jak sami stwierdzili niepodległość to wolność, miłość i radość. Wśród pieśni patriotycznych rozbrzmiewały również słowa współczesnych piosenek mówiących o pięknie naszej ojczyzny. Po raz pierwszy wprowadzenie i wyprowadzenie sztandaru odbywało się przy dźwiękach werbli w wykonaniu naszych uczniów. Na zakończenie zaproszeni goście obejrzeli film Pt. „Czym jest współczesny patriotyzm” nakręcony przez szkolnych artystów.