„Zaczarowany świat Walta Disneya”

30 maja uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie czytelniczym, który dotyczył znajomości baśni i bajek Walta Disneya.  Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań literaturą dla dzieci oraz radości z samodzielnego czytania książek, a także rozbudzenie zainteresowania twórczością Walta Disneya.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich . Aby walczyć o zwycięstwo należało wcześniej uważnie przeczytać bajki:

„Kopciuszek”

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

„Pinokio”

„Bambi”

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Większość dzieci biorących w nim udział bezbłędnie udzieliło odpowiedzi. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, o pierwszych miejscach decydowały pojedyncze punkty.

Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie:

I miejsce – Agata Borowska – z klasy III

II miejsce – Emilia Kudyba – z klasy I

III miejsce – Aleksandra Owsianna – z klasy II

Wyróżnienia: Maja Antoniuk z klasy III i Konrad Kurosz z klasy I

Zwycięzcą gratulujemy a wszystkich uczestników zachęcamy do udziału w następnych konkursach!