SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

3 grudnia gościliśmy w  naszej szkole przedstawiciela zawodu górniczego. Naszych uczniów odwiedził pan  Piotr , który przyszedł do nas jako przedstawiciel „Górniczej Braci”. Nasz gość opowiedział o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tej pracy w naszym codziennym życiu oraz o niebezpieczeństwie w pracy górnika. Każde dziecko mogło chociaż przez chwilę poczuć się górnikiem, ubierając czapkę górnika, która była ozdobiona pięknymi piórami, które nie bez znaczenia miały kolor czarny.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało od gościa słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za przybycie do naszej szkoły.

Życzymy górnikom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta

„Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników. Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka. Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony. Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym!”