DZIEŃ GÓRNIKA

W ostatnim czasie naszą szkołę odwiedzają wyjątkowi goście. W środę, 07. grudnia przyjechał do nas górnik – pan Bronisław Likwiarz ze Szlichtyngowej. W odświętnym górniczym mundurze wzbudził ogromne zainteresowanie, również najstarszych uczniów. Podczas spotkania z klasami I-III pan Bronisław opowiadał o 30 latach swojej pracy pod ziemią. Zdradził nam wiele tajników górniczego zawodu, podkreślając, że w każdej sytuacji trzeba wykonywać swoje obowiązki z największym zaangażowaniem.  Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą bieżących, tragicznych wydarzeń w kopalni RUDNA w POLKOWICACH.

Na koniec nasz gość odpowiadał na nasze pytania. Chłopców szczególnie interesowało to  jak można zostać górnikiem. Natomiast dziewczynki dopytywały o kolory piór na czapce górniczej, która nazywa się czako.

Z okazji obchodzonego w tym miesiącu Dnia Górnika życzymy wszystkim górnikom dużo zdrowia, szczęścia oraz tyle samo wyjazdów na powierzchnię co  zjazdów pod ziemię o własnych siłach!

Lucyna Leisner-Ciesielska