I Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

14 i 17 marca br. w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, który skierowany był do uczniów klas II-III i IV-VI.

Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

W I kategorii wiekowej uczniowie mieli do napisania dyktando „uzupełniankę”. Stopień trudności dyktanda był bardzo duży, jednak piszący poradzili sobie znakomicie.

Mistrzem ortografii została Maja Antoniuk z kl. III. Wicemistrzem został Witek Kudyba z kl. III Na III miejscu uplasował się Amadeusz Skrzypczak z kl. III oraz Ola Owsianna z kl. II. Wyróżnienie zdobyła Paulina Juda.

Uczniowie klas IV-VI pisali konkurs składający się z dwóch części. Pierwsza to uzupełnienie luk w dyktandzie zgodnie z regułami ortograficznymi. Druga część to zadania z poszczególnych zasad ortograficznych. Uczestnicy świetnie radzili sobie z wszelkimi zawiłościami polskiej ortografii.  Tytuł „Mistrza Ortografii”  w kategorii klas IV-VI zdobyła Iza Wiktor z kl. VI, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi. II miejsce zdobył Jakub Ciesielski z kl. VI, a III Amelia Szpatowicz z klasy IV.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w konkursie.