Pomaganie przez ubranie – AKCJA

W Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach  jest prowadzona akcja

 POMAGANIE PRZEZ UBIERANIE, do której włączyły się również najmłodsi-czyli dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Z pomocą działającego w szkole wolontariatu oraz przy współpracy rodziców i nauczycieli, chcemy pomagać innym. Dlatego społeczność uczniowska włączyła się w akcję, której celem jest niesienie pomocy.

Porządkując swoją szafę nie wiesz co zrobić z niepotrzebnymi elementami garderoby? Przede wszystkim niczego nie należy wyrzucać. Twoje ubrania i obuwie, mogą pomóc potrzebującym. Odzież, którą uznajemy za niepotrzebną będziemy mogli zapakować do przyszykowanych przez nas worków.

Głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zawartości przesłanego worka. Wszystkie rzeczy pochodzące ze zbiórek są dokładnie sortowane i dzielone na 200 kategorii asortymentowych. Następnie są sprzedawane do krajów, takich jak Pakistan, Afganistan, Ukraina, Ghana, Nigeria, Togo, Kenia, Tanzania, Uganda, Indie, w których mniej zamożnych osób nie stać na zakup nowej odzieży i obuwia. Wygenerowane środki finansowe zostaną przekazane na pomoc podopiecznym wskazanej fundacji charytatywnej.

Koordynator akcji: Ewa Szpatowicz

Skip to content