Program dla szkół

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W związku z uczestnictwem w Programie, do szkoły dostarczane są owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne , które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V.

W I semestrze roku szkolnego 2021/2022 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 2 razy w tygodniu, przez 10, 11 albo 12 wybranych tygodni, łącznie:
38 porcji świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe,
34 porcje mleka i produktów mlecznych.

Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.

Wszelkie informacje dotyczące Programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej Programu dla szkół https://www.programdlaszkol.org/.