spotkanie z lekturą

Lektura wcale nie musi być nudna! O tym przekonali się uczniowie z klasy III, którzy aktywnie, poprzez działanie, poznawali losy bohaterów książki. Dzieci wcielały się w role postaci ukazanych w książce i z wielkim zaangażowaniem odgrywali scenki. W rolę zawiadowcy wcielił się Alan Andrzejewski, zastępcą zawiadowcy był Witek Kudyba, Adelle- Paulina Juda, bufetowym Mateusz Łysio, psem Lampo- maja Antoniuk, a całą historię relacjonował redaktor- Amadeusz Skrzypczak. Przed prezentacją scenek, uczniowie musieli wymyśleć dialogi oraz przygotować rekwizyty, m.in. stację kolejową, bufet oraz pociąg. Uważamy, że cel tego działania został osiągnięty. Uczniowie poznali głównych bohaterów, wiedzą, gdzie toczyła się akcja książki oraz potrafią wyrazić swoje zdanie na temat bohaterskiego czynu głównego bohatera psa Lampo.