Zdrowo jem, więcej wiem!

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym Zdrowo jem, więcej wiem! Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy W ramach projektu, uczniowie naszej szkoły podjęli działania promujące zdrowie. Wykorzystaliśmy różnorodne pomysły. Pierwszym z nich było zorganizowanie dnia Kolorowa jesień. Podczas obchodów, tego dnia każda klasa była zaangażowana w akcję. Uczniowie byli zobowiązani do stworzenia plakatów, do zrobienia dekoracji na drzwi, projektowali kukiełkę-Jesień. Sfinalizowaniem tego dnia był apel, na którym to uczniowie prezentowali wiersze, piosenki, spektakle na temat tego, jakie zdrowe produkty przynosi nam jesień. Kolejnym działaniem było stworzenie osobnej gazetki dla dzieci i rodziców. Na gazetce umieszczono hasło promujące zdrowie i całą akcję, oraz ciekawe informacje dla rodziców. W ramach akcji dzieci z klasy 0- I przynosiły do szkoły owoce i warzywa, które wkładały do wspólnego kosza. Następnie po drugim śniadaniu, konsumowaliśmy przyniesione produkty. Zrobiliśmy również sok z przyniesionych darów oraz sałatkę warzywną, którą konsumowali również rodzice. Dzieci uczestniczą w lekcjach z zakresu zdrowego żywienia oraz biorą udział w proponowanych konkursach. Najbliższy konkurs polega na stworzeniu WODOLUBKA-postaci, która promuje picie wody, zamiast sięgania po napoje słodzone.

Zapraszam wszystkich do włączenia się w akcję sięgania po zdrowie.!!!

Ewa Szpatowicz