Starsi czytają młodszym

W piątek 30 października nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego i zerówki, już po raz kolejny w tym roku szkolnym, gościli u siebie na zajęciach swoich starszych kolegów. Tym razem nasze maluchy odwiedzili uczniowie klasy czwartej i szóstej wraz ze swoim nauczycielem języka polskiego. Ta wizyta odbyła się w ramach akcji „Starsi czytają młodszym” realizowanej w naszej szkole. Tym razem uczniowie  przeczytali swoim młodszym kolegom wiersze Jana Brzechwy  i Juliana Tuwima. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów starszych z  dziećmi młodszymi i przedszkolakami. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści wierszyków. Starszym koleżankom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.