Dzień eksperymentów

Dzień eksperymentów.

9 grudnia, w naszej szkole, miało miejsce niezwykłe wydarzenie.

Uczennica z klasy 5- Amelia Szpatowicz, pod kierunkiem pana Jarosława Szwarca, przygotowała kilka eksperymentów, które zaprezentowała uczniom podczas przerwy. Uczniowie mogli czynnie uczestniczyć w prowadzeniu doświadczeń.

Dzięki takiemu działaniu, dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego jajko nie tonie w słonej wodzie, dlaczego balon unosi się w powietrzu,w jaki sposób szklanka z wodą-obrócona do góry dnem-utrzymuje kartkę papieru….Uczniowie wspólnymi siłami próbowali dociekać naukowej odpowiedzi-udało się-dzięki wyjaśnieniom praw fizyki dowiedzieliśmy się dlaczego tak się dzieje.

Zapraszamy w styczniu na kolejny dzień eksperymentów, w którym dowiemy się…………….

Dziękujemy Amelii za przygotowanie rekwizytów oraz za przeprowadzenie eksperymentów.