“DZIEŃ ZIEMI”

W dniach 19-21 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Ziemi. W pierwszym dniu spotkaliśmy się ze strażakami, którzy przekazali nam informację o niebezpieczeństwie wypalania traw. Pokazali nam również wóz strażacki i jego wyposażenie, co było dla naszych uczniów sporą i miła atrakcją. W drugim dniu ogłoszono wyniki konkursu “Nasza Ziemia”, zwycięzcami została klasa III, drugie miejsce zdobyła klasa VI i trzecie miejsce zajęła klasa I.

W trzecim dniu koło ekologiczne działające w naszej szkole przygotowało inscenizację pt. “Ziemia”, która zachęcała uczniów do dbania o środowisko naturalne. na zakończenie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat ” Ciekawe zakątki Ziemi”.