LEKCJA DEMOKRACJI

8 lutego w samo południe uczniowie klasy III w ramach lekcji o demokracji,  spotkali się w Urzędzie Miasta i Gminy z Panią Burmistrz Elżbietą Rahnefeld.

Po przywitaniu się z młodymi mieszkańcami naszej Gminy Pani Burmistrz  udzieliła odpowiedzi  na wiele trudnych i zaskakujących pytań. Dzieci pytały
o codzienne obowiązki, wykształcenie, ulubione książki, zainteresowania
i problemy związane ze sprawowaniem urzędu. Chłopców najbardziej interesowało, czy Pani Burmistrz jeździ limuzyną i czy ma ochronę, natomiast dziewczynki były zaskoczone, że Burmistrz nie mieszka w pałacu!

Gospodyni Urzędu oprowadziła uczniów po biurze, opowiadając o obowiązkach innych pracowników. Dzieciakom najbardziej podobała się nowo wyremontowana Sala Ślubów. Największe rozczarowanie spotkało trzecioklasistów w księgowości, ponieważ Pani w kasie wyjaśniła, że pieniądze wpływające na konto nie należą do niej i nie może nimi dysponować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Serdecznie dziękujemy za gościnność, słodycze i upominki oraz niezapomnianą lekcję w Urzędzie Miasta i Gminy.

Wychowawca i uczniowie kl. III

SP w Jędrzychowicach