Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia po raz dwudziesty obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało ustanowione w 1996 roku przez UNESCO na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Ideą tego dnia jest popularyzacja książki i czytelnictwa. Mimo że Światowy Dzień Książki przypada na 23 kwietnia, to w naszej szkole był on obchodzony dwa dni później, tj.25 kwietnia. Jednak przygotowania do niego rozpoczęły się dużo wcześniej. Na lekcjach bibliotecznych uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek oraz rozmawiali o korzyściach płynących z czytania.

Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali „Smerfne czytanie dla najmłodszych”. Opracowali w grupach interpretację książek, których bohaterami są ulubione przez najmłodszych niebieskie skrzaty. Następnie zaprezentowali je małym słuchaczom, którzy z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w tekst przygotowany przez starszych kolegów. Został ogłoszony również konkurs szkolny pt.” Książka-mój przyjaciel”. Wszystkie książkowo-bajkowe prace były piękne, jednak szczególne uznanie zdobyły plakaty wykonane przez: Amadeusza Skrzypczaka (I miejsce), Maję Antoniuk (II miejsce), Tobiasza Skrzypczaka (III miejsce) oraz Jakuba Ciesielskiego (I miejsce), Macieja Jurczaka (II miejsce), Darię Mikołajczyk (III miejsce) i Nikolę Żylewicz (III miejsce).

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!