“MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Skromna trzyosobowa ekipa naszej szkoły brała udział w ogólnopolskim turnieju wiedzy pożarniczej ” MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” . W skład drużyny wchodzili: AMELIA SZPATOWICZ, RAFAŁ JANICKI I MATEUSZ HELBIG.

Turniej składał się z części pisemnej i ustnej. Pięcioro uczniów z największą liczbą punktów z części pisemnej przechodziło do części finałowej ustnej. Nasi uczniowie bardzo dobrze spisali się w pierwszej części, uzyskując 17 pkt i o wejście do finału rywalizowali w dogrywce z czterema innymi uczniami. Wyjątkową wiedzą zabłysnął Mateusz Helbig, który jako jedyny znał odpowiedź na zadane pytanie w dogrywce i tym samym dostał się do finału. Pozostałym naszym “małym strażakom” nie udało się wejść do finałowej piątki. Ostatecznie Mateusz zajął IV miejsce, ale brawa należą się całej naszej drużynie, która z turnieju wyjechała zadowolona otrzymując pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe.