Tydzień zdrowego żywienia

Od 12 do 16 października uczestniczyliśmy w Szkolnym Tygodniu Zdrowia i Zdrowego Odżywiania zorganizowanym przez panią Ewę Szpatowicz w ramach ogólnopolskiej kampanii prozdrowotnej ,,Trzymaj formę”. W tym czasie uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz profilaktyki prozdrowotnej. Uczniowie mogli wykazać się również wiedzą na temat  spędzania wolnego czasu, wziąć udział  w konkursach plastycznych promujących  zdrowe odżywianie , układać krzyżówki, robić plakaty, piramidy zdrowia, opracowywać jadłospisy, przygotowywać prezentacje  i filmiki reklamowe. Ogromne podziękowania dla rodziców, którzy czynnie włączyli się w tę akcję i pomogli w przygotowaniu potraw w trzecim dniu kampanii. Tydzień zdrowego żywienia cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie chętnie brali udział we wszystkich zaproponowanych akcjach. Mamy nadzieję, że Tydzień Zdrowego Żywienia zachęcił uczniów do większej aktywności fizycznej oraz wybierania zdrowych produktów, spożywania owoców oraz warzyw.

ewa 1306ewa 1309P1100288